História
Zakladateľ
Súčasnosť
Podujatia
Boxeristi
Kontakt

História oddielu sa datuje od roku 1934. Oddiel ťažkých atlétov, v ktorom boli okrem boxerov ešte zápasníci a vzpierači, trénoval v sále hotela TATRA. Na jeho dvore sa uskutočnilo taktiež niekoľko zápasov. Medzi tými, čo prví rozdávali, a prijímali údery v Malackách, bol Anton KATRABA, v neskorších rokoch bol aj predseda oddielu. Ďalej to boli Anton BÚDA, Šándor FOLTÝNEK, František ŠAFRÁNEK , Ján MIKLOŠ a ďalší. Oddiel existoval do roku 1937.
Na začiatku štyridsiatich rokov prišiel do Malaciek Henrich VELICKÝ. Hoci v tom čase aktívne boxoval za BC Jánošík Trnava, našiel si čas a obnovil v Malackách po druhýkrát činnosť oddielu. Trénoval vtedy samostatne v Sokolovni, čo mu umožnili vtedajší funkcionári Sokola. Jeho prvým obdivovateľom a stálym divákom bol neskôr dobrý boxer Gusto BILKOVIČ, známi pseudonymom "Vránka". Postupom času pribudli ďalší. V tom čase mal kolektív pomerne dobré tréningové podmienky a veľmi skoro sa prepracoval medzi najlepšie na Slovensku, čo zotrvalo celých 10 rokov. Do Malaciek si prišli pre porážku aj také slávne mužstvá ako Aero PRAHA, ASO OLOMOUC, Baťovany HODONÍN, BC Slovakia Merina TRENČÍN, TRNAVA a ďalšie. Oporami mužstva boli bratia FRIDRICHOVCI, DERMEKOVCI, Jozef KLÍMA, ŠTEVURKA, KVASNICA, SENKA,CAUNER, Miloš LÁNKA, STRMENSKÝ, DROBNÝ a ESTERLE, RENTKO, ŠAFRÁNEK, MASAROVIČ (Mareta), Miško MATÚŠEK.
V roku 1946 bolo v Malackách toľko boxerov, že sa usporiadali majstrovstvá Malaciek, ktoré trvali 2 dni. Majstrovstvá sa konali v letnom ringu v Zámockom parku na starom basketbalovom ihrisku za futbalovým ihriskom. Turnaja sa zúčastnilo cez 40 borcov, ktorí trénovali v Malackách aj s okolitých dedín. Spomenieme niektorých: Edo MRAVÍK, bratia PÁLKOVCI, GRBÁČ, KNOTKOVCI, Štefan TRUTZ, KRIPPEL, KAJZER, Ján JANEČEK a veľa ďalších.
Na konci roka 1945 začal s boxom Ali REISENAUER st., nemal ešte 14 rokov. V tom čase sa objavujú ďalšie boxérske talenty. LAJOŠ JÁNOŠ-ŠONAJ (neskôr majster ČSR v muššej váhe), Jaro HLAVÁČ, Štela KUDLIČKA - Lajko, Láďa HAVRÁNEK a zabávač publika Šimon HREBEŇ, Štefan a Jozef KRAJČÍRIKOVCI, Rudo KUČERA - Edola, ŽILAVÝ, BERNÁT a ďalší.
V roku 1948 sa konali Majstrovstvá Slovenska nováčikov v Banskej Bystrici, na ktorých získal prvé miesto Štela KUDLIČKA v ľahkej váhe, Láďa HAVRÁNEK získal druhé miesto. V tom istom roku 1. Novembra bol nominovaný do výberu Slovenska Ali REISENAUER ešte ako 16 ročný proti Taliansku pod hlavičkou Bratislava - Lázio Rím. V hmotnosti 57kg zožal prvý medzinárodný úspech v Bratislavskej Redute nepopulárnou diskvalifikáciou.
Krátky čas existoval aj v Gajaroch box, potom pár talentovaných chlapcov prešlo do Malaciek. Boli to : Ján ROZBORA, Rudy BAJTL a veľmi talentovaný Freda HERTZ, ktorý za krátky čas emigroval do Francúzska a bol z neho úspešný boxer, boxoval aj v profi ringu.
V roku 1950 sa uskutočnili v Malackách Majstrovstvá Slovenska juniorov, na ktorých začal svoju úspešnú kariéru Ali REISENAUER v ľahkej váhe získal titul majstra Slovenska a taktiež pohár najtechnickejšieho borca od redakcie Práca. Patril medzi našich najlepších borcov. Po odchode Henrich VELICKÉHO v roku 1951 sa ešte zúčastnil majstrovstiev ČSR v Olomouci a obsadil 2. Miesto. Box v Malackách sa na krátky čas odmlčal.
Aktívni borci Štefan a Jozef KRAJČÍRIKOVCI, Fero JURIGA, Ali REISENAUER sa nedali znechutiť, snažili sa oživiť činnosť oddielu. Funkciu trénera prechodne preberá Fero STRMENSKÝ, po ňom odchovanec H. VELICKÉHO A. REISENAUER. K Uvedeným sa pridávajú ďalší nadšenci tohto športu: František HOĎEK, Jaro ŠUSTER, Miroslav VIŠVÁDER, Edo HRÚZ, Ján MALÁŠEK, Pavol JUROVATÝ, KLÍMOVCI, Ladislav KUHTREIBER, Ernuš KATRABA.
V roku 1953 Ali REISENAUER sa zúčastňuje na majstrovstvách Slovenska už ako senior v Ružomberku a získava druhé miesto so zlomeným palcom V tom roku, po jeho odchode na vojenskú základnú službu, trénerstvo preberá Štefan KRAJČÍRIK, ktorý trénuje do konca roku 1954. Činnosť oddielu zaniká.
Ešte v začiatkoch roku 1953 sa objavujú nové talenty, mladý ešte len 10-ročný Milan JURIGA, Gusto Šimek a Gusto KLÍMA. Ale ešte predtým sa objavil na boxerskej scéne mladučký Joťa ŠIMEK, bol to mimoriadny talent. Dvakrát získal titul majstra ČSR juniorov a jedenkrát majstra ČSR mužov za Duklu Kroměříž. Svoju úspešnú kariéru začal v Malackách a boxoval za Iskru Závod mieru Bratislava.
Do tejto doby sa boxovali len seniorské zápasy. Dorastenecké družstvá neboli. V tom čase neboli rozdiely medzi mužom a dorastencom. Odlišovalo sa to len v tom, kto má koľko odboxovaných zápasov. Praktizovalo sa to len na turnajoch a majstrovstvách jednotlivcov. Nováčikom bol ten borec, ktorý mal odboxovaných maximálne 5zápasov , junior do 35 a senior nad 35 zápasov. Ale veľmi sa na to tiež neprihliadalo, dôležité bolo, koľko má borec víťazných zápasov. Zápasy sa evidovali do registračných preukazov, tak ako aj dnes, len s tým rozdielom, že evidencia nebola taká presná, čo vyhovovalo viac trénerom. Na veku nezáležalo.
V Malackách sa tiež niekoľkokrát menili názvy - logo telovýchovnej jednoty. Medzi prvými bola hlavička ŠK, SOKOL, HG, SSZ, ČH, LOKOMOTÍVA BRATISLAVA, STROJÁR a RTJ.
Malackí boxeri súperili s rôznymi kvalitnými mužstvami. Boli to ďalšie, okrem tých čo sú uvedené v prvej časti správy: Spišská Nová Ves, Piešťany, Hlohovec, Staré Mesto Velehrad, Pezinok, Svätý Jur, Znojmo, Dynamika, ZAC Bratislava, Mistřín , Jedla Bratislava, Danubius Bratislava, Petržalka, Karlova Ves, Dorkapla, VTJ Bratislava, Železničiari a Lokomotíva Bratislava.
V roku 1958 - ďalšie pokusy o obnovenie činnosti oddielu sa spájajú s menom A. REISENAUER. Po jeho návrate z prvoligového oddielu Iskra ZM Bratislava a ďalších funkcionárov Paľo ŠKODA, Béla HALÁSZ, Jozef VAČEK, Štefan KRAJČIRIK, Jaroslav ROZUM, Anton KATRABA, Miro POLÁK obnovuje sa činnosť oddielu. V tomto období sa v oddieli odchoval rad dobrých borcov, s ktorých sa zapojili i predchádzajúci odchovanci: Ján MALÁŠEK, Ferdinand a Milan JURIGOVCI, tiež Fero MICHALOVIČ, Gusto-Kaňa, Janek- Rinty BALÁŽOVCI, Miro ZRONEK, Miro GAJDÁR, Palo ČERVENKA, Palo a Hynek WEISOVCI, Láďa BARTOŠ a ďalší.
V šesťdesiatom roku sa objavuje na tréningoch mladý 14-ročný chlapec, boxerským talentom nápadný, ale pritom živý. Hovorí sa takým chlapcom "neposeda". Dá sa vycítiť túžbu po úspechu. Na tréningy dochádza trikrát týždenne na bicykli až zo Záhorskej Vsi, čo je 14 km jedna cesta. Bol to Stano JANOUŠEK. V Malackách študoval na gymnáziu, odkiaľ prestúpil doštudovať do Bratislavy. V tréningoch pokračoval u p. Tibora LOWA a p. MATEJČÍKA, ktorý ho zobral do Dubnice. Stal sa majstrom Slovenska, narukoval do Ústi nad Labem, bol československým reprezentantom, vrátil sa do Dubnice, odkiaľ emigroval do Rakúska a odtiaľ do USA, kde prešiel k profesionálom. Odboxoval 15 profizápasov, s toho 10 víťazne. Do Malaciek sa vracia veľmi rád a keď príde, pomáha pri tréningoch.
V roku 1962 nastáva kríza v oddieli, mnohí odchádzajú na základnú vojenskú službu, nieje miestnosť pre tréningy na boxovanie. Pre vtedajších funkcionárov TJ boli borci nežiadúci, boxuje sa v Gajaroch. Sú problémy s prevozom ringu a iné, čiastočne už spomenuté. V tomto období "oduševnene" pracovali Jaroslav ROZUM, Miroslav POLÁK, Ali REISENAUER aj s otcom. V tomto roku dochádza opätovne k rozkladu oddielu, i keď vyššie uvedený funkcionári chcú tomu zabrániť.
V roku 1971 s podnetu predsedu SABA p. POSPECHA a jeho ďalších funkcionárov, so súhlasom funkcionárov TJ Lokomotíva a za účasti ďalších funkcionárov oddielu A. REISENAUERA, H. WEISA, A. KATRABU, Š. JÚZU, M. JURIGU, ktorý sa stal asistentom trénera, uskutočňuje sa v Malackách rad medzinárodných stretnutí - trojboj Slovensko-Maďarsko - Rumunsko a Slovensko-Vojvodina za veľmi dobrej účasti divákov- okolo 1200.
Pri posedeniach p. POSPECH spoločne s funkcionármi TJ znovu sa usiluje o obnovenie činnosti oddielu, pretože sa spĺňajú všetky podmienky.
Na jeseň roku 1971 sa obnovuje jeho činnosť 35 mladých nadšencov začína navštevovať tréningy, medzi nimi aj terajší tréner BC RTJ MALACKY Ali REISENAUER ml. ako 8-ročný.Pracovať sa začalo intenzívne, tak, aby sa žali prvé úspechy. Ešte.4.12.1971 sa v Malackách boxuje medzištátne stretnutie ČSSR B - Rakúsko.
Funkcionári oddielu sa zaviazali usporiadať Majstrovstvá Slovenska juniorov pre rok 1972. V hmotnosti do 75 kg náš borec Ivan HAVLÍK získal 2. miesto a František BAĎURA 3. Miesto. O mesiac na Majstrovstvách ČSSR starších dorastencov v HAVÍŘOVE získal Ivan HAVLÍK 3. Miesto.
Rok 1973 bol pre malacký box najúspešnejší. Na prvom ročníku turnaja februárového víťazstva, ktorý bol poriadaný v Malackách, získal náš najúspešnejší borec Peter MICHALOVIČ 1. miesto v ľahkej hmotnostnej kategórii a cenu najtechnickejšieho borca turnaja. Dve 2. miesta získal Anton BOREK a František BAĎURA, dve 3.miesta obsadili Milan HUŠEK a Ján HAVLÍK. V tom istom roku na Majstrovstvách Slovenska juniorov v Ružomberku Peter MICHALOVIČ získal titul Majstra Slovenska a Anton BOREK 2. Miesto. Na turnaji olympijských nádejí v Dunajskej Strede Milan DANIHEL získal 1.miesto, Zdeno FRUHAUF a František BRANDEJS získali dve 2.miesta. Boli to tri veľké boxérske talenty. Po Majstrovstvách Slovenska v Ružomberku, teda o mesiac neskôr, sa malacký funkcionári zhostili najvýznamnejšej udalosti v histórii Malaciek. ÚV ČSZTV ZBA Praha a SÚV ČSZTV SZBA Bratislava zverili nám usporiadať Majstrovstvá ČSSR juniorov pre rok 1973, ktoré boli výborne usporiadané, za ktoré sa nám najviac všetkým odvďačil Peter MICHALOVIČ, ktorý získal zlatú medailu. Bronz získal Anton BOREK. Ešte v tom istom roku nás reprezentoval na Veľkej cene SSR, za účasti štyroch štátov náš borec Ivan HAVLÍK. Získal 3.miesto, a zúčastnil sa aj štátnej reprezentácie v Taliansku a na turnajoch v MĽR, RĽR, kde získal dve 3.miesta, ale už ako vojak OP Prostějov.
V roku 1974 sa malacký juniori osamostatnili a vstúpili do súťaže Slovenskej dorasteneckej ligy. Dovtedy boli zlúčený s družstvom Slovana Bratislava. Vtedy sa boxovalo v 10 hmotnostných kategóriách a ani jedno družstvo nebolo dovtedy schopné zostaviť kompletné mužstvo. Borcov bolo dosť, ale v niektorých hmotnostných kategóriách ich bolo 4-5.
Vo februári 1974 sa zúčastnili malacký borci Turnaja februárového víťazstva v Ružomberku, kde Milan DANIHEL získal pre naše farby 1.miesto, dve 3.miesta obsadil Vladimír SIVÁK a Jozef BLAŽO.
Na oblastných majstrovstvách sa zúčastnili naši borci, kde bol najúspešnejší Vladimír SIVÁK, ktorý obsadil 1. miesto v 75 kg hmotnostnej kategórii a prebojoval sa až na majstrovstvá ČSSR.
Je treba pripomenúť - v roku 1973 sa malackým funkcionárom podarilo stmeliť aj družstvo mužov. Boxovalo sa jednu sezónu. Malacky boli doplnené borcami zo Slovana Bratislava . V súťaži boxovala Trnava, Galanta, Inter, Skalica a Malacky. Bola to západná skupina. Malačania sa so súťažou museli rozlúčiť ešte pred koncom súťaže, lebo doplatili na .spolok. Tak to komentoval redaktor Športu p. Rado BURIAN v článku zo dňa: 7.8.1973, lebo borci z Bratislavy nedodržali dohodnutú písomnú zmluvu medzi oboma oddielmi, s tohto dôvodu Malacky prerušili dohodu s bratislavskými dorastencami a osamostatnili sa .
Malacky pokračovali v zbieraní medailí a diplomov. Od roku 1972-1976 nazbierali malackí dorastenci 72 diplomov a medailí na rôznych turnajoch a majstrovstvách. Podelili sa o ne následovní borci. Ešte najprv rozdeľovník: 22 prvých cien, 21 druhých, 29 tretích cien.
Teraz jednotlivci: Milan DANIHEL- dve 1.miesta, František BAĎURA- dve 2.miesta, jedno 3.miesto, Ivan HAVLÍK - jedno 2.miesto a päť 3.miest, Peter MICHALOVIČ - štyri 1. miesta, Anton BOREK- dve 2.miesta a jedno 3. Miesto, Vlado SIVÁK- päť 1. miest, štyri 2. miesta a dve 3. miesta , Ivan SIVÁK - tri 1. miesta, dve 2. miesta a tri 3. miesta, Zdeno FRUHAUF - štyri 1. miesta, tri 2. miesta a sedem 3. miest, Milan JURIGA s Plaveckého Štvrtka - jedno 3. miesto, Miroslav TILLNER - jedno 1. miesto, jedno 2. miesto, Milan GÁBOR - jedno 1. miesto, Vladimír CHRÁSKA - jedno 1. miesto, Karol CHARVÁT - jedno 2. miesto, Peter ŽILAVÝ - jedno 2. miesto a tri 3. miesta, Jaroslav ŠMELKO - dve 2. miesta a jedno 3. miesto, Jozef BLAŽO - dve 3. miesta, Dušan BAĎURA - jedno 1. miesto,
Ján HAVLÍK - jedno 3. miesto, František BRANDEJS - jedno 2. miesto, Milan HUŠEK - jedno 3. miesto, Juraj ROŽNÍK - jedno 3. miesto, Ján KOVÁČ - jedno 2. miesto, Dušan ŠARKOZY - jedno 3. miesto.
Štatistika nebola podrobne preskúmaná od roku 1934 až po rok 1948. V tej dobe malackí boxeri určite nazbierali minimálne 25-30 medailí, lebo v rokoch 1943-1946 mali Malacky najlepšie mužstvo v histórii malackého boxu, ktoré patrilo aj medzi najlepšie na Slovensku.
Ku koncu roka 1975 sa malackí funkcionári odhodlali znovu vstúpiť do súťaže s mužmi. Len sa nepočítalo s tým, že dorastenci, ktorí končia v doraste sú brancami a vtedajším funkcionárom, čo boli od armády, sa nepodarilo borcov stiahnuť do Malaciek, ale ani žiadnych nezískať, ktorí rukovali s iných oddielov.
Aj tí, čo v Malackách náhodou narukovaní boli, boli boxeri na úrovni, ale boli odvelení na senoseč plniť si bojové úkoly. Tým v Malackách ďalšia, už siedma, epocha boxu skončila . Malacky v tom čase mali pomerne dobré družstvo: CHRÁSTKA, GÁBOR, CHARVÁT, ŠKODA, TICHÝ, FOLTÝNEK, TILLNER, V. SIVÁK, JANKOVIČ. Čakalo sa na posily z vojenskej základnej služby MICHALOVIČA a HAVLÍKA. Bolo nutné ostaršiť troch borcov , v čom nám zväz nešiel v ústrety a bolo po boxe.
Rok 1976 bol definitívnou bodkou za malackým boxom na 17 rokov. Od septembra 1976 behom troch mesiacov neostal po malackom boxe ani roztrhnutá rukavica. Všetko vtedajší funkcionári, treba podotknúť, že hlavní funkcionári Strojára rozpredali všetko, čo bolo boxérske. Nikto sa nikoho nepýtal či sa mieni v činnosti pokračovať alebo nie.
V roku 1993, keď sa zrodila nová myšlienka obnoviť box, niektorí pesimisti nedávali veľké nádeje a tvrdili sarkasticky, že kľaknú na kolená a "smeknú" klobúk, keď sa to znovu podarí. Stalo sa !
Za podpory MsÚ, poslancov, sponzorov a za prísľub zhotovenia ringu, p. riaditeľovi Ing. SLEZÁKOVI, ktorý dal zhotoviť pódium s ringom v hodnote 100 .000 .- SKK, srdečná vďaka.
Box v Malackách znamenal a vykonal veľa. Vďaka patrí nielen všetkým menovaným, ale aj nemenovaným borcom a funkcionárom, ktorí mimoriadne obetavo prispeli k vinikajúcim výsledkom jednotlivých akcii, ktoré mali vyšší, resp. celoštátny význam. Možno jednoznačne povedať, že každá akcia a forma usporiadania bola významným športovým a spoločenským úspechom mesta a okresu. 
     --------------------------------------------------------------------------------------------
Box v Malackách obnovil svoju činnosť po 17 rokoch v roku 1993. V tejto dobe sa trénovalo na IV. ZŠ v malej telocvični, kde s tichým súhlasom vtedy p. riaditeľa ŠKRABÁKA tréningy viedol p. Ďurica Ľudovít, tiež bývalý boxer. Na tréningoch sa vtedy schádzalo asi 5 maximálne 10 chlapcov. Prístup na tréningy mali však len chlapci uvedenej ZŠ, pretože oddiel neexistoval a bol to len krúžok popri uvedenej škole. Túto skutočnosť som sa dozvedel od p. Ďuricu, ktorého som spoznal, keď som jedného dňa prišiel na tréning, kde som sa mu predstavil a on ma oboznámil o aký krúžok ide, aké sú s tým späté potiaže, a že oddiel ani neexistuje. Túto činnosť vykonával z lásky k tomuto športu, ako väčšina funkcionárov terajšieho boxu v Malackách. Vtedy sa trénovalo vždy vo štvrtok o 18:00 hodine. Telocvičňa nebola však vybavená ako sa na boxérsky tréning patrí. Boli tu iba základné veci na telocvik. Vtedy som sa ponúkol p. Ďuricovi, že ak má záujem, som ochotný mu s tréningmi pomôcť, pretože som mal veľký záujem, aby sa v Malackách niečo začalo okolo boxu robiť, pretože box v Malackách mal hlbokú tradíciu. Keď som skončil aktívnu činnosť v Dubnici nad Váhom, otca som často prehováral, aby sme niečo podnikli v tom to smere, ale on nechcel ani počuť, pretože bol znechutený z predchádzajúceho obdobia, nakoľko bývalí funkcionári malackého boxu po rozpade boxu rozpredali všetko náradie, dresy, rukavice a dokonca aj boxérsky ring, ktorý zostrojil môj otec. Tak isto oddiel bol vtedy materiálne výborne vybavený. Pamätám si jeho slová ako mi rozprával “Kde chceš začať, veď nie sú priestory a čím chceš začať, veď nemáme ani rukavice a hlavne nie sú peniaze “. Myslel som si, že ho poteším, keď som prišiel s tým, že trénujem zatiaľ neoficiálne, len tak na „čierno“ ako sa vraví. Na to mi odpovedal, že to je zbytočné. Ja som však trénoval ďalej. P. Ďurica neskôr prestal lebo mu to časovo nevyhovovalo. Jedného dňa sa ma však otec spýtal kedy trénujeme, že sa chce prísť pozrieť. Vtedy si už so sebou zobral tepláky a tenisky a začali sme trénovať. Tréningy viedol on ja som iba asistoval a zároveň som sa učil novým metódam. Často mi hovoril, že mám Netukovú školu boxu, kdežto on má Velického. Začali sme trénovať 2x do týždňa s povolením p. riaditeľa Škrabáka. Na tréningy začali chodiť aj chlapci z druhých škôl a stretávali sa tu v počte 20 – 25 chlapcov. Istého dňa nás však riaditeľ zavolal na koberec a povedal nám, že tréningy budeme musieť ukončiť, pretože nemá kto platiť elektrickú energiu a nemá kto po nás upratovať.
Pravdu povediac boli sme z toho znechutení, ale do rany nám prišiel p. Dobrovodský František, ktorý nám ponúkol priestory v bývalom Dome Osvety a že budeme registrovaný pod RTJ. Otec si všetko nechal premyslieť a potom povedal, že ideme do toho. Vtedy som však nevedel, čo to všetko obnáša. Priestory v RTJ sa museli upraviť tak, aby bolo kde trénovať, aby chlapci mali šatňu, trénerska miestnosť a podobne. Telocvičňu sme si svojpomocne vymaľovali, lebo vtedy sme nemali vôbec žiadne financie na to, aby nám to niekto urobil. Farby sa zohnali od známych. Pomáhali, vtedy aj budúci boxeri, pretože chceli čím skôr trénovať. Po akej takej rekonštrukcii telocvične začal p. Reisenauer st. zháňať financie od svojich známych, kamarátoch aby sme sa mohli zapísať do súťaže a začať boxovať. Samozrejme, že to nebolo všetko. P. Reisenauer st. v Bratislave na SABA zaregistroval novo vzniknutý oddiel, ktorý dnes nesie názov BC RTJ Malacky. Tak isto sa musel dať zaregistrovať na Ministerstve vnútra SR. Toto všetko a ešte viac povybavoval a medzi tým stačil so mnou trénovať mladých chlapcov. V začiatkoch tréningu v nových priestoroch som nosieval dve plné cestovné tašky vlastného športového náradia potrebné na tréning boxu. Boli to dva medecimbali, pytľové rukavice- jeden pár, dva páry veľkých rukavíc, dve švihadlá, valčeky do rúk, tenisové loptičky a tak isto som priniesol svoj pyteľ a boxérsku podušku, ktoré som mal vo svojej posilovni. Všetko toto náradie chlapci používajú dodnes. Samozrejme, že už toho vďaka sponzorom pribudlo omnoho viac, inak by sme nemohli existovať a prevádzať túto činnosť. Ale aby som nepredbiehal udalosti. Vtedy keď bol otec vybavovať registráciu oddielu v Bratislave na SABA mu Ervín SÁRI povedal, že na istej škole v Bratislave je zložený ring, ktorý by sme si mohli zobrať, ale museli by sme ho dať do poriadku, pretože tam už leží niekoľko rokov a určite tam budú chýbať nejaké dielce. Najprv sme sa na uvedené miesto išli pozrieť po príchode sme sa zhrozili. Lebo sme nevedeli či toto bol niekedy ring. V Malackách sme našli pomoc u Ľuboša Landla, ktorý nám ochotne pomohol a uvedené trosky ringu priviezol do Malaciek. Tu sme ho za pomoci chlapcov okartáčovali a napokon natreli farbou. Pán Škoda Jozef nám vyrobil chýbajúce dielce, mimochodom nám sponzorsky vyrobil aj oceľové šibenice na boxérske pytle, ktoré visia v telocvični. Rovnako nám sponzorsky pomohli aj vojenské lesy a majetky pán Molnár, ktorý nám venoval fošne na podlahu ringu. Laná nám zase zakúpil pán Kvaššay. Plachtu ušil pán Polák atď... Samozrejme sa o toto pričinili aj druhý sponzori, ktorých by som nerád opomenul a hoci som ich nespomenul, patrí im srdečná vďaka v mene boxerov a funkcionárov.
V tomto ringu mali možnosť vidieť zápolenie našich chlapcov fanúšikovia boxu v Malackách, kde v telocvični gymnázia v Malackách sa konali M.-SR ml. dorastu a neskôr M.-SR st. dorastu, tento ring bol postavený aj na dvore hotela Tatra v Malackách, kde sa boxovalo IV. kolo ZSL pohára. Ring bol zrekonštruovaný tak, že mal, respektívne má, medzinárodné parametre takže sa v ňom môžu boxovať medzištátne priateľské, ale aj majstrovské stretnutia. Po postavení novej ŠH v Malackách bol tento ring nevyhovujúci a to len z jedného dôvodu. Nedá sa dostať do ŠH na 3. Poschodie, kde je telocvičňa a to z dôvodu, že jeho dielce sú dlhé cez 3 metre a schodisko do telocvične je príliš úzke. P. Reisenauerovi st. toto zase nedalo a tak vymyslel, že by bolo vhodné dať postaviť nový ring, ktorý bude mať menšie dielce a ktorý dostaneme do haly aby sme mohli využívať tiež ŠH. Starý ring by mal slúžiť na boxovanie vonku v letných mesiacoch, v priestoroch BC RTJ na dvore, kde má p. Reisenauer st. tiež niečo v pláne. Nakreslil výkres, udal rozmery a zohnal sponzora, ktorý nám ring zostrojil. Tento krát to bol riaditeľ Nafta Gbely, pán Slezák, ktorý nám vyšiel v ústrety. Fošne boli zase od pána Molnára z vojenských lesov. Uvedené podniky nám pomohli materiálne a aj finančne za čo im patrí srdečná vďaka, ostatní nám pomohli taktiež, lebo bez ich pomoci by sme sa nemohli zúčastňovať ligových a majstrovských zápasov na oplátku za to im malacký boxeri robia dobré meno po celom Slovenku a podaktorí už aj v zahraničí.
Pán REISENAUER Ali st. sa zo začiatku venoval výchove mládeže a zároveň zaučil svojho syna Alina trénerskemu remeslu. Neskôr trénersku taktovku prenechal jeho synovi, pretože bol zvolený do funkcie predsedu BC RTJ MALACKY. Túto funkciu vykonával do roku 1997, kedy sa stal čestným predsedom oddielu. Od roku 1997 bol do funkcie predsedu oddielu zvolený p. Ján PADYŠÁK, ktorý túto funkciu vykonával do polovice roku 2000, kedy bol do tejto funkcie zvolený p. Jozef BLAŽO.

Z činnosti oddielu:

rok 1993
na M-SR ml. dorastu v Dubnici n/V vybojoval MARTINKOVÍCH Michal II.
miesto.

rok 1994 na M. Bratislavy získali titul KLÍMA Rasťo, FILO Jozef, ČERVENKA Milan,
II. miesto obsadili ZEDNÍČEK Erik, ACHBERGER Ján, MIKULÁŠEK Rasťo na M-SR ml. dorastu v Malackách vybojoval ČERVENKA Milan II. miesto na M-SR st. dorastu v Nitre vybojoval KLÍMA Rastislav III. miesto

rok 1995
na M. Bratislavy získali titul FILO Jozef, GUTH Stano, NEČAS Vladimír, II.
miesto obsadili STASZCZUK Michal, Brandejs Ján, HLAVÁČ Marek, KOVÁČ Juraj,
na M-SR ml. dorastu v Košiciach vybojoval KOVÁČ Juraj II. miesto na M-SR st. dorastu v Malackách získal FILO Jozef III. miesto

rok 1996 na M. Bratislavy získali titul ACHBERGER Ján, NEČAS Vladimír, FILO Jozef, BLAŽO Róbert, RYBÁR Milan, II. miesto obsadili MIKULÁŠEK Rasťo, HLAVÁČ Marek, POLÁK Marián na M-SR ml. dorastu v Komárne získal POLÁK Marián III. miesto
na turnaji mladých nádejí vybojovali prvenstvo NEČAS, BLAŽO RYBÁR, POLÁK
NEČAS, BLAŽO, RYBÁR v tomto roku reprezentovali oddiel v Nemecku Všetci zvíťazili.

rok 1997 na M. Bratislavy získali titul RYBÁR, BLAŽO, ACHBERGER, BRANDEJS
II. miesto obsadili MÍZNER Miroslav, GALBA Róbert. na M-SR st. dorastu v Dubnici n/V získal BRANDEJS Ján I. miesto a doniesol si titul majstra SR. Na MT v Maďarsku skončil BRANDEJS na II. mieste na MT v Dánsku, Maďarsku a Čechách skončil FILO 3x II. miesto a 2x I. miesto.

rok 1998 na M. Bratislavy získali titul RYBÁR, BLAŽO, POLÁK, RYBECKÝ Peter II. miesto obsadili SUCHÁNEK Jaroslav, REPISKÝ Róbert na M-SR ml. dorastu v Komárne získal RYBÁR Milan a POLÁK Marián III. miesto a titul majstra SR si odniesol BLAŽO Róbert. Turnaj Mladých nádejí v Malackách vyhrali BLAŽO a RYBÁR na MT v Nemecku zvíťazil BLAŽO, RYBÁR na MT v Malackách zvíťazil POLÁK na MT v Dánsku a Taliansku zvíťazil BRANDEJS 2x

rok 1999 na M. Bratislavy získali titul RYBÁR, POLÁK, ŠČEPKA Pavol II. miesto obsadil BLAŽO na M.SR žiakov v Malackách získali titul BLAŽO, KIMLIČKA Juraj, BALASZ Erik
II. miesto obsadil SUCHÁNEK Martin na M-SR ml. dorastu v Nových Zámkoch vybojoval ŠČEPKA Pavol II. miesto a BLAŽO Róbert, RYBÁR Milan vybojovali tituly majstrov SR na MT v Malackách zvíťazil BLAŽO, POLÁK, RYBÁR. Západoslovenský pohár v Galante zvíťazili BLAŽO, KIMLIČKA.

rok 2000 sme štartovali na M.Bratislavy s ôsmimi borcami a z toho si 6 priviezlo
I. miesto a dvaja boli druhý I. miesto : BALASZ Erik, KIMLIČKA Juraj, ADAMOVIČ Lukáš, BLAŽO Róbert, RYBÁR Milan, POLÁK Marián. II. miesto : NOSKOVIČ Miroslav, HOŠEK Michal. RYBÁR Milan začal hosťovanie v tomto roku v ŠKB Dubnica nad Váhom od 1.4.2000 do 31.3.2001. na M.-SR ml. dorastu v Novom Meste nad Váhom sme s dvomi borcami priviezli titul M.-SR ( BLAŽO Róbert v hmotnosti do 63 kg ) jedno III. miesto ( KIMLIČKA Juraj v hmotnosti do 45 kg ). na M.-SR juniorov v Nitre vybojoval RYBÁR Milan II. miesto v hmotnosti do 54 kg.
7.6.2000 reprezentuje BLAŽO Róbert SR v Poľsku na turnaji Čierne diamanty kde obsadil 1. miesto.
16.-18.6.2000 sa zúčastňuje RYBÁR Milan na M.-SR seniorov v Košiciach tu vypadol
vo vyraďovačkách Boli to jeho prvé majstrovstvá medzi dospelými.
24.6.2000 sa konajú v Malackách M.-SR žiakov, kde štartujú traja Malačania: BALASZ
Erik 36 kg, NOSKOVIČ Miroslav 38 kg, KIMLIČKA Juraj 46 kg. Všetci traja sú majstri SR.
30.6.- 2.7.2000 reprezentovali BLAŽO a RYBÁR SR v Moravskej Třebovej na
Medzinárodnom turnaji. BLAŽO priviezol I. miesto a RYBÁR II. miesto.
7.-8.7.2000 sa oddiel BC RTJ MALACKY zúčastnil medzinárodného turnaja Šoproň Cup v Maďarsku s tromi borcami: BALASZ Erik 36 kg, RYBÁR Milan 57 kg, BLAŽO Róbert 66 kg. Všetci traja zvíťazili.
11.-18.7.2000 reprezentuje SR náš BLAŽO Róbert v Aténach ( GRÉCKO ) na
Majstrovstvách Európy kadetov v hmotnosti do 63 kg. Odtiaľto priviezol bronzovú medailu, keď zdolal v prvom stretnutí Rumuna v III. kole R.S.C. v druhom stretnutí zdolal Taliana 4:3 N.B. a v treťom stretnutí prehral nezaslúžene 4:6 N.B. s domácim Grékom. ( Grék bol počítaný a sústavne napomínaný za nečisté údery ).
29.7.2000 boli BLAŽO a BALASZ na medzištátnom stretnutí v Nemeckom Mníchove, kde obaja úspešne reprezentovali. Výpravu organizoval BC Róm Bratislava.
21.10.2000 reprezentoval BLAŽO SR na medzinárodnom turnaji v Ústi nad Labem, ktorý bol silne obsadený. Aj tu zvíťazil.
25.-26.11.2000 sa konal v Malackách 6. ročník Medzinárodného turnaja o putovný pohár Záhoria v boxe mládežníckych družstiev. Malačania skončili na prvom mieste a pohár zostal po troch rokoch v trvalom vlastníctve klubu BC RTJ MALACKY. Veľká škoda, že turnaja sa nezúčastnilo zahraničné družstvo. Nie je to však vina usporiadateľa, pretože 2 týždne pred turnajom nám odmietla účasť Šoproň Maďarsko a tri dni pred turnajom Vassas Budapešť.
2.-3.12.2000 BLAŽO reprezentoval SR v Dubnici nad Váhom na turnaji olympijských
nádejí . Vybojoval tu dva duely a oba vyhral. Malackí boxeri skončili v dorasteneckej lige zo 17 oddielov u ml. dorastu na 8. mieste a u st. dorastu na 9. mieste.

rok 2001
3.2.2001
RYBÁR, BLAŽO reprezentujú oddiel s Dubnicou v Rakúsku. Blažo prehral s Rusom. Rybár vyhral.
31.3. – 1.4. 2001 BLAŽO zvíťazil na MT olympijských nádejí v Nitre v semifinále zdolal M.-ČR a vo finále zdolal Maďara za 20 sekúnd VZD.
9.4.2001 Rybár získal diplom za víťazstvo v interlige a M.-SR družstiev za Dubnicu nad Váhom.
5.5.2001 BLAŽO v Nemecku z ŠKP zvíťazil pred 1.500 divákmi, kde porazil
nemeckého majstra.
11.5. – 12.5. 2001 BLAŽO a RYBÁR s DUBNICOU v Nemecku. Obaja mali dva zápasy. 1
prehrali a Robo 1x remizoval a Milan 1x vyhral. Prehraté zápasy boli nezaslúžene.
23.5.2001 BALASZ Erik reprezentuje v Nemecku za Dubnicu - zápas prehral.
30.5.2001 na M.Bratislavy získali titul: BLAŽO, RYBÁR a II. miesto obsadil BALASZ
Erik
8. – 10. 6.2001 na M.- SR kadetov a juniorov v Malackách vybojovali titul: BLAŽO, RYBÁR
16. – 17.6. 2001 RYBÁR v Nemecku s reprezentáciou – prehral v sobotu s Čechom Dostálom a v nedeľu s Nemcom.
29. – 30.6.2001 reprezentoval BLAŽO Róbert SR na MT v Ostrave „ F. HELEBRANTA“
zaslúžene zvíťazil, keď porazil na 4 kola Čecha a v 3 kole zdolal Nemca.
21.7.2001 reprezentoval odd. Milan RYBÁR v Nemecku s ŠKP – zápas prehral
15. – 23.7.2001 reprezentoval BLAŽO SR na ME v Anglickom Liverpoole, kde skončil na III. mieste. V prvom zápase zdolal Čecha na body 13:9, v druhom zápase zdolal Íra taktiež na body a v treťom zápase podľahol Rusovi verdiktom tesne na body.
25.8.2001 reprezentovali BLAŽO a RYBÁR SR proti Maďarsku. Blažo zvíťazil v 2. kole VZD. Rybár zvíťazil N.B. SR prehralo 12:10.
30.8. - 1.9. 2001 reprezentuje Milan RYBÁR seniorov v Maďarsku kde obsadil II. miesto. V prvom duely zdolal Nemca verdiktom N.B. vo finále podľahol Maďarovi verdiktom N.B.
7. - 8. 9.2001 sa zúčastňujú medzištátneho stretnutia za Dubnicu RYBÁR, KIMLIČKA, BALASZ v Nemecku. RYBÁR zvíťazil na body, KIMLIČKA zvíťazil RSC v prvom kole, BALASZ nemal súpera. BLAŽO v tom istom termíne sa zúčastňuje medzištátneho stretnutia v Nemecku za ŠKP. Zápas remizoval.
6.10.2001 reprezentuje KIMLIČKA na priateľskom stretnutí ŠKP Bratislava v Nemecku. Prehral vo vyraďovacom súboji.
12.10.2001 na prvých MS kadetov reprezentuje BLAŽO v Baku prehral Róbert BLAŽO vo vyraďovacom stretnutí s Ukrajincom 15:4.
25. - 28.10.2001 BLAŽO, KIMLIČKA, BALASZ reprezentujú v ČR na turnaji olympijských nádejí, BLAŽO obsadil I. miesto. KIMLIČKA, BALSZ III. miesto.
24. - 25. 11.2001 sa konal v Malackách VII. Ročník MT o PPZ kde za reprezentáciu SR boli štyria Malačania BALASZ, KIMLIČKA, RYBÁR, BLAŽO. SR tento turnaj vyhrala, keď porazila v prvom zápase ČR 14:6 a v druhom zápase porazila Bosnu i Hercegovinu 16:4. Poradie družstiev bolo nasledovné SR I. miesto, Bosna i Hercegovina II. miesto, ČR III. miesto, a východné Slovensko IV. miesto.

Rok 2002

7.2. - 11.2.2002 reprezentoval Milan RYBÁR odd. N. Mesta nad Váhom v Taliansku. Vybojoval dva duely oba prehral. 14.3.2002 reprezentovali KIMLIČKA Juraj a BALESZ Erik Slov. republiku v Maďarsku. KIMLIČKA zvíťazi verdiktom N.B. BALASZ prehral N.B. 24.4.2002 sa konali v Bratislave M.- Bratislavy za Malacky štartovali štyria borci. Traja získali titul M.- Bratislavy: KIMLIČKA Juraj, MICHÁLEK Miroslav, POLÁK Michal. BALASZ Erik obsadil druhé miesto. 17. - 19.5.2002 Na M.- SR kadetov a juniorov v Novom Meste nad Váhom reprezentovali Malacky traja borci: 48 kg BALASZ Erik , 51 kg MICHÁLEK Miroslav, 54 kg KIMLIČKA Juraj všetci vo vekovej kat. kadetov. BALASZ a KIMLIČKA získali titul M.-SR a MICHÁLEK obsadil druhé miesto. 28.6.2002 usporiadali Malacký večer bojových umení, kde sa okrem karate, judo, aerobiku predstavil aj box. Vystúpili tu borci s Dubnice DYDI Rudolf a BALÁŽ Peter a v druhom dueli sa predstavili BLAŽO Róbert a NEBOHÁČ Miro. 13.9.2002 Reprezentuje BLAŽO Róbert SR na MS juniorov na Kube. 1 duel zvíťazil verdiktom N.B. s Australanom a v druhom dueli prehral N.B. s Kazachom. 23.-24.11.2002 MTPZ VIII. ročník zvíťazilo SR-1 kde boxovali borci s Malaciek BALASZ Erik 51 kg, KIMLIČKA Juraj 54 kg, BLAŽO Róbert 67 kg. V semifinále sme porazili Maďarov a vo finále sme porazili SR-2 STRASZERA, ktorý zostavoval toto družstvo. Duel skončil nerozhodne 10:10 ale zvíťazili sme nakoľko sme zvíťazili v dvoch dueloch pred limitom, zatiaľ čo STRASZER len v jednom prípade. Poradie družstiev SR-1, SR-2, Maďarsko, ČR 11.-12.12.21002 sa v Nitre konal turnaj Olympijských nádejí. SR reprezentovali aj dvaja Malačania KIMLIČKA Juraj obsadil druhé miesto, keď vo finále prehral s VELIČOM s Nitry nezaslúžene N.B. BALASZ Erik obsadil taktiež druhé miesto. 21.-22.122002 hosťovali BALASZ Erik a KIMLIČKA Juraj za Žilinu v SLB dorastencov. Bolo to s dôvodu, že Žiline išlo o titul M.-SR družstiev a Malačania im mali pomôcť. Vybojovali obaja dva dueli a oba vyhrali takže získali titul M.-SR v družstvách za Žilinu.

Od roku 1995 sa boxuje v Malackách turnaj o putovný pohár Záhoria, ktorý do súťaže venoval primátor mesta Malacky p. Ing. MORAVČÍK Vladimír, CSc. Boxeri z Malaciek v rámci regionálnej súťaže vybojovali tento pohár 3x čo značí, že zostal v trvalom vlastníctve klubu. V roku 1998 sa boxoval IV. ročník toho istého turnaja, ale už ako prvý medzinárodný ročník za účasti celkov: Košického kraja, Nitrianskeho kraja, Bratislavského kraja a boxerov z Moravskej Třebovej (ČR). Za Bratislavský kraj vtedy štartovali aj borci z Malaciek. Tu je zostava: 48 kg GABRIŠ, 51 kg BLAŽO, 54 kg POLÁK, 57 kg RYBÁR, 60 kg ZAMEC, 63,5 kg MIHOK, 67 kg KULHÁŇ, 71 kg nebola obsadená, 75 kg MARKO Michal, 81 kg HORVÁTH. Aj tento medzinárodný turnaj sme vyhrali. Piaty ročník sa boxoval v roku 1999 v novembri opäť v Malackách a taktiež bol pre Malačanov úspešný. Za výber Západoslovenského regiónu boxovali traja Malačania: BLAŽO Róbert, RYBÁR Milan, POLÁK Marián. V roku 2000 sme poriadali VI. Ročník tohto turnaja, ktorý bol za účasti celkov z Východoslovenského, Západoslovenského a Stredoslovenského kraja. Prizvaný boli borci z Maďarska z dvoch klubov a obaja nám tesne pred turnajom odmietli účasť. Aj VI. Ročník vyhrali Malacký boxeri. Tak isto bol úspešný pre Malacký box aj v poradí VII. Ročník MTPZ v roku 2001, ktorý bol silne obsadený reprezentačnými družstvami s ČR, BOSNY a HERZEGOVINY, výber Východoslov. regiónu a reprezentácie SR za ktorú boxovali štyria Malačania: BALASZ, KIMLIČKA, RYBÁR, BLAŽO. Zostava družstva bola následovná : 48 kg BALASZ, 51 kg RIGO , 54 kg KIMLIČKA, 57 kg MIČEK, 60 kg MEZEI, 63,5 kg RYBAR, 67 kg BLAŽO, 71 kg ONDA, 75 kg ŠIMON, 81 kg KONC.
V roku 2002 sa konal VIII. ročník MTPZ za účasti družstiev SR-1, SR-2, Maďarsko, ČR Pozvaný boli Basna a Herzegovina, ktorí účasť odmietli pred turnajom a taktiež odmietli účasť borci z Nemecka. Za SR-1 štartovali borci: 48kg BALOG Erik (KE), 51kgBALASZ Erik (MA), 54kg POLIC Ivan (ŽIL), 57kg KIMLIČKA Juraj (MA), 60kg GABRIŠ Jozef (NM), 63,5kg BRÚDER Ján (KN), 67kg BLAŽO Róbert (MA), 71kg KOVAĽ Miroslav (KE) Prvý krát sa boxovalo v 8 hmotnostných kat. Ďalší turnaj, ktorý poriadajú Malacky a ktorý sa boxuje od roku 1996 je turnaj Mladých nádejí. Boxujú na ňom vždy vekové kategórie 12-14 roční chlapci (žiaci). Od roku 1998 je tento turnaj evidovaný ako M.-SR žiakov. Je to prvý boxerský šampionát vôbec, pretože v tejto vekovej kategórii niet na Slovensku žiadnych súťaží či už v rámci regiónu, alebo na Slovensku, čo je na škodu mládežníckemu boxu. Podnet na šampionát tohto druhu nedal nikto iný ako REISENAUER Ali st., ktorý presadil svoj úmysel na BKZB a SABA.
Malacký boxeri za rok 2001 obsadili na rôznych medzinárodných a medzištátnych stretnutiach: 20 prvých miest, 11 druhých miest, 5 tretích miest. Malacký boxeri za rok 2002 obsadili na rôznych medzinárodných a medzištátnych stretnutiach: 5 prvých miesta a 4 druhé miesta.

Úspechy malackých boxerov od roku 1993 v jednej kocke na rôznych turnajoch a majstrovských stretnutiach:

I. miesto 114x
II. miesto 45x
III. miesto 14x

Malačania sú držiteľmi 25 titulov M.SR, 10x obsadili II. miesto a 9x obsadili III. miesto.
Z toho je:


BLAŽO Róbert 6x M.SR v jednej šnúre, 2x aj u seniorov2002
RYBÁR Milan 3x M.SR
KIMLIČKA Juraj 6x M.SR
BALASZ Erik 5x M.SR
BRANDEJS Ján 1x M.SR
NOSKOVIČ Miroslav 1x M.SR
KLÍMA David 1x M.SR

II. miesto
MARTINKOVICH Michal 1x
ČERVENKA Milan 2x
KOVÁČ Juraj 1x
ŠČEPKA Pavol 1x
SUCHÁNEK Jaroslav 1x
RYBÁR Milan 1x
BALASZ Erik 1x
MICHÁLEK Miroslav 1x
KLÍMA Dávid 1x

III. miesto
FILO Jozef 1x
KLÍMA Rastislav 1x
POLÁK Marián 3x
RYBÁR Milan 1x
KIMLIČKA Juraj 2x
BALASZ Erik 1x